Organizator

Wyższa Szkoła Humanitas jest głównym organizatorem Tatrzańskich Sympozjów Naukowych od 2010 roku, powstała 23 kwietnia 1997 roku na mocy decyzji Ministra Edukacji Narodowej – była pierwszą uczelnią niepubliczną w mieście i drugą w regionie Zagłębia Dąbrowskiego.

Wyższa Szkoła Humanitas kształci obecnie na 9 kierunkach. Są to: administracja (studia I i II stopnia), bezpieczeństwo i higiena pracy (studia I stopnia), bezpieczeństwo narodowe (studia I stopnia), elektroradiologia (studia I stopnia), filologia angielska (studia I stopnia), pedagogika (studia I i II stopnia), psychologia (studia jednolite magisterskie), prawo (studia jednolite magisterskie) oraz zarządzanie (studia I i II stopnia).

Uczelnia prowadzi ponadto blisko 30 kierunków studiów podyplomowych. Nowe kierunki studiów podyplomowych, w tym unikatowe studia podyplomowe – Certyfikowany Coach (AJ Si Ef), realizowane w ramach współpracy z HPR Group. Studia otrzymały międzynarodową akredytację International Coach Federation (ICF) – największej ogólnoświatowej organizacji coachingowej.
Kadrę WSH tworzy 300 pracowników naukowych, w tym ponad 70 profesorów i doktorów habilitowanych.

Rozwój Uczelni dokonuje się również poza granicami Polski, Decyzją Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego w 2014 roku WSH otrzymała uprawnienia do prowadzenia Wydziału Zamiejscowego w Vsetinie (Czechy) gdzie uruchomiony został kierunek dziennikarstwo i komunikacja społeczna, pedagogika i psychologia oraz do prowadzenia Wydziału Zamiejscowego w Pradze (Czechy) gdzie uruchomiony zostanie kierunek zarządzanie.

Wydział Administracji i Zarzadzania posiada kategorię naukową B. Uczelnia realizuje wiele projektów dofinansowanych z różnych źródeł, min. z Unii Europejskiej.

Tagi: brak tagów