Twórca TSN

Twórcą Tatrzańskich Sympozjów Naukowych (wcześniej seminariów) był nieżyjący już (zm. 4 lutego 2016 r.), prof. zw. dr hab. Kazimierz Denek – polski pedagog, nauczyciel akademicki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz członek Komitetu Nauk Pedagogicznych Polskiej Akademii Nauk i wiceprezes Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Pedagogicznego (1986-1989). Doktor honoris causa Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu (2003) i Instytutu Regionalnej Administracji i Ekonomiki w Kirowogradzie (Ukraina) (2004).

Profesor Kazimierz Denek urodził się 12 listopada 1932 w Krzemieńcu Wołyńskim. Był absolwentem poznańskiej Wyższej Szkoły Ekonomicznej (obecnie Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu). Po ukończeniu studiów przez 8 lat pracował jako nauczyciel w liceum w Tczewie, do którego sam uczęszczał w młodości. W 1966 rozpoczął pracę na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, którą kontynuował do roku przejścia na emeryturę w 2002 roku. Specjalista z zakresu dydaktyki ogólnej, ekonomiki kształcenia, krajoznawstwa oraz szeroko pojętej turystyki. Członek Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego (PTTK), Polskiego Towarzystwa Pedagogicznego oraz Poznańskiego Towarzystwa Przyjaciół Nauk. Odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski oraz Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski.

Tagi: brak tagów